Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim
 

ogn. Żarek zaprasza do salki edukacyjnej „OGNIK”

ogn. Żarek zaprasza do salki edukacyjnej „OGNIK”

Komenda Główna Straży Pożarnej

Komenda Główna Straży Pożarnej

Komenda Wojewódzka PSP
w Gorzowie Wlkp.

Komenda Wojewódzka PSP w Gorzowie Wlkp.

Czad i ogień
Obudź czujność!

Kampania Ogień i czad

Bip KM PSP Gorzów Wlkp.

Odwiedzający stronę:
 - zalogowani: 0
 - goście: 0

 

Aktualności


" WRÓĆ BEZPIECZNIE Z WAKACJI" - V edycja konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

8464.jpgDnia 11 kwietnia br. w IV Liceum Ogólnokształcącym w Gorzowie Wlkp. odbyła się V jubileuszowa edycja konkursu „WRÓC BEZPIECZNIE Z WAKACJI”. Od ubiegłego roku konkurs organizowany jest jako rejonowe eliminacje Olimpiady Pierwszej Pomocy i zgodnie z regulaminem uczestnicy realizują zadania praktyczne z zakresu pierwszej pomocy. W konkursie udział wzięło osiem gorzowskich szkół: ZS Ekonomicznych, ZS Elektrycznych, ZS Odzieżowych, ZS Technicznych i Ogólnokształcących, ZS nr 12, II Liceum Ogólnokształcące, IV Liceum Ogólnokształcące, Liceum Ogólnokształcące WZDZ. Główną nagrodę w postaci fantoma szkoleniowego otrzymała po raz kolejny IV Liceum Ogólnokształcące.

więcej

Andrzej Węsierski

18-04-2013, 13:37:19


Eliminacje powiatowe OTWP 2013r.

OSP_znak.jpgW dniu 10 kwietnia 2013r. w siedzibie naszej JRG nr 1 w Gorzowie Wlkp. przy ul. Walczaka odbył się finał eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Organizatorem turnieju było Starostwo Powiatowe w Gorzowie Wlkp. przy współudziale naszej Komendy oraz Agencji Rynku Rolnego w Gorzowie Wlkp.

więcej

Bartłomiej Mądry

11-04-2013, 8:40:42


Zakończenie Szkolenia Podstawowego Strażaka Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej w Świebodzinie

kurs1.jpgW dniu 09 kwietnia br. w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Gorzowie Wlkp. z siedzibą w Świebodzinie odbyła się uroczystość zakończenia Szkolenia Podstawowego Strażaka JOP.
Wśród 24 absolwentów znalazło się dwoje z naszej Komendy:
str. Katarzyna Watral z KM PSP
str. Michał Wiercioch z JRG nr 2


Zajęcia dydaktyczne szkolenia prowadzone były w Ośrodku Szkolenia w Świebodzinie oraz na terenie Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych PSP w Gorzowie Wielkopolskim, Świebodzinie, Zielonej Górze i Nowej Soli, gdzie słuchacze mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem oraz funkcjonowaniem poszczególnych jednostek na terenie województwa lubuskiego.
Ponadto słuchacze uczestniczyli w zajęciach z udziałem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w miejscowości Przylep.

Serdecznie gratulujemy absolwentom i życzymy powodzenia w służbie!
fot. KW PSP

więcej

Bartłomiej Mądry

10-04-2013, 11:29:03


Szkolenie w budynku rozgorzeniowym

fot.4.jpgW dniu 9 kwietnia 2013 r. 28 funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp. uczestniczyło w zajęciach praktycznych w budynku rozgorzeniowym w Brandenburskiej Szkole Pożarniczej w Eisenhuttenstadt.
Był to pierwszy etap doskonalenia zawodowego naszych strażaków w tego typu obiekcie. W zajęciach udział wzięli zastępcy dowódców JRG z terenu naszego powiatu, tłumacz języka niemieckiego oraz po ośmiu strażaków wytypowanych z każdej z jednostek ratowniczo – gaśniczych. W późniejszych terminach szkolenia takie będą realizowane dla strażaków z pozostałych powiatów naszego województwa.

więcej

Robert Zaleski

10-04-2013, 11:19:29


Przypominamy - NIE WYPALAJCIE TRAW!!!

skowronki.jpgW wielu krajach wypalanie traw jest tanią, łatwą i skuteczną metodą na pozbycie się chwastów i ich nasion. Jednak ze względu na zagrożenie pożarowe, uciążliwość dymu oraz negatywny wpływ na bioróżnorodność wypalanie łąk uznawane jest w publicystyce i literaturze za szkodliwy przeżytek, w postaci mocno utrwalonych przyzwyczajeń ludności wiejskiej. W dużej liczbie przypadków wypalanie traw to nieodpowiedzialne zabawy dzieci. Podpalenia traw bywa uznawane nawet za akt bezmyślności i wandalizmu.

W Polsce wypalanie roślinności stosowane bywa jako:

* zabieg rolniczy,
- wczesnowiosenny i późnojesienny sposób oczyszczania pastwisk,
- letnie oczyszczanie pól po zbiorach,
* forma oczyszczania terenów nieużytków rolnych,
* akt wandalizmu!!!
Wypalanie traw utrzymuje się głównie na obszarach zaniedbanych rolniczo oraz nieużytkach.

więcej

Bartłomiej Mądry

9-04-2013, 7:55:22


Powołanie nowego kierownictwa naszej Komendy!

P1110034.jpg

Z dniem 1 kwietnia 2013r. Lubuski Komendant Wojewódzki PSP w Gorzowie Wlkp. bryg. Hubert Harasimowicz powołał na stanowisko Komendanta Miejskiego PSP w Gorzowie Wlkp.:

mł.bryg. mgr. Krzysztofa Strzyżykowskiego

Na wniosek Komendanta Miejskiego PSP w Gorzowie Wlkp. mł.bryg. Krzysztofa Strzyżykowskiego, z dniem 3 kwietnia 2013r. Lubuski Komendant Wojewódzki PSP w Gorzowie Wlkp. bryg. Hubert Harasimowicz powołał:

bryg. mgr. inż. Roberta Zaleskiego

na stanowisko Z-cy Komendanta Miejskiego PSP w Gorzowie Wlkp.

Serdecznie gratulujemy!


więcej

Bartłomiej Mądry

5-04-2013, 8:36:04


Pożegnaliśmy Naszego Komendanta

P1100996.jpgZ dniem 25 marca br. pożegnaliśmy naszego Komendanta - bryg. mgr inż. Huberta Harasimowicza. Z tym właśnie dniem nasz dotychczasowy Komendant został powołany na stanowisko Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.
Po jedenastu latach pełnienia funkcji Komendanta Miejskiego PSP w Gorzowie Wlkp. NASZ STRAŻAK odchodzi do jednostki nadrzędnej.

W imieniu wszystkich strażaków powiatu gorzowskiego GRATULUJEMY AWANSU I ŻYCZĄC DALSZYCH SUKCESÓW MAMY NADZIEJĘ NA BARDZO DOBRĄ WSPÓŁPRACĘ PANA KOMENDANTA Z NASZĄ KOMENDĄ.

Obowiązki nowego Komendanta naszej Komendy przejął dotychczasowy zastępca - mł.bryg. mgr Krzysztof Strzyżykowski

więcej

Robert Zaleski

27-03-2013, 10:06:14


Akcja oddania krwi

P1100860_(1024x680).jpg„Dając krew, dajesz szansę” to nadrzędne hasło akcji, która przeprowadzona została w dniu 21 marca br. w Gorzowie Wlkp. przy Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim.
Akcja ma na celu zebranie jak największej ilości krwi. Możliwość oddania krwi miał każdy mieszkaniec Gorzowa Wlkp., a do dyspozycji były dwa krwiobusy.
W akcję oddania krwi włączyło się kilkudziesięciu strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp. oraz jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu gorzowskiego.

więcej

Robert Zaleski

22-03-2013, 8:52:22


<<  <        ...   21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31     ...      >  >>

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim
Copyright © 2009 KMPSP Gorzów Wlkp.