Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim
 

ogn. Żarek zaprasza do salki edukacyjnej „OGNIK”

ogn. Żarek zaprasza do salki edukacyjnej „OGNIK”

Komenda Główna Straży Pożarnej

Komenda Główna Straży Pożarnej

Komenda Wojewódzka PSP
w Gorzowie Wlkp.

Komenda Wojewódzka PSP w Gorzowie Wlkp.

Czad i ogień
Obudź czujność!

Kampania Ogień i czad

Bip KM PSP Gorzów Wlkp.

Odwiedzający stronę:
 - zalogowani: 0
 - goście: 0

 

Aktualności


Konkurs plastyczny w Rhodii

zdjecie6.jpgOgniomistrz Żarek – maskotka Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp. - szczególnie w miesiącu maju jest bardzo aktywny w swojej działalności profilaktyczno-edukacyjnej. Dla dzieci i wnuków pracowników Rhodii Polyamide Polska sp. z o.o. – firmy, która objęła mecenatem program profilaktyczny Komendy - ogłoszony został konkurs plastyczny. W konkursie mogły wziąć udział dzieci do lat 16. Mile widziane były również prace wspólne, wykonane przez dzieci wraz z rodzicami czy dziadkami.
Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej strażaków,
ich pracę, czy też wyposażenie, dzięki któremu mogą ratować życie ludzkie.
Prace mogły być wykonane dowolną techniką.

Ostatecznie okazało się, że w wyznaczonym terminie dostarczono łącznie 39 prac. Prace podzielono na trzy grupy wiekowe. Komisja składająca się z kierownictwa firmy Rhodia oraz kierownictwa Komendy Miejskiej PSP w Gorzowie Wlkp. wybrała po trzy najlepsze prace w każdej z grup wiekowych.

więcej

Tomasz Popyk

11-06-2013, 8:32:30


Ogniomistrz Żarek pojechał do Białorusi! Wizyta dzieci i młodzieży z Białorusi.

fot2.jpgW dniu 6 czerwca br. siedzibę Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP nr 1 w Gorzowie Wlkp. odwiedziła wycieczka 40 dzieci i młodzieży, składająca się z Polaków zamieszkałych na Białorusi. Grupa przebywała na zaproszenie Caritas Archidiecezji Szczecińsko - Kamieńskiej na kolonii w Ośrodku Wspierania Rodziny w Korytowie.

Goście mogli zapoznać się ze sprzętem będącym na wyposażeniu jednostki. Największą jednak frajdą było dla nich przymierzanie ubioru specjalnego, hełmu oraz sprzętu ochrony układu oddechowego. Ponadto mogły przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy w stanach zagrożenia życia oraz polać wodą z „szybkiego natarcia” samochodu GCBA 9/60.

Dodatkowo zapoznały się z programem realizowanym w KM PSP w Gorzowie pt. „Ogniomistrz Żarek uczy i bawi” w ramach którego otrzymały drobne edukacyjne upominki. Maskotka naszego Żarka wraz z dziećmi pojechała na Białoruś!

więcej

Bartłomiej Mądry

7-06-2013, 20:19:44


Ewakuacja Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego

fot1.jpgW dniu 05.06. br. zostały przeprowadzone ćwiczenia "Praktycznej ewakuacji Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. przy ul. K. Jagiellończyka 8". Celem ćwiczeń było praktyczne sprawdzenie założeń organizacji ewakuacji pracowników i interesantów zawartych w Instrukcji bezpieczeństwa pożarowego budynku Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.

więcej

Bartłomiej Mądry

7-06-2013, 19:59:44


Powiatowe obchody Dnia Strażaka oraz Festyn z okazji Dnia Dziecka w Kostrzynie nad Odrą

obchody01.jpg


W dniu 01 czerwca 2013 r. w Kostrzynie nad Odrą odbyły się „Polsko - Niemieckie Obchody Dnia Strażaka 2013” połączone z XX-leciem powstania tamtejszej Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej. Uroczystość rozpoczęto mszą świętą o godz. 10.00 w Kościele p.w. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.


więcej

Bartłomiej Mądry

4-06-2013, 15:00:29


II Forum Bezpieczeństwa Narodowego w PWSZ

forum8.jpgW czwartek 23 maja 2013 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się II Forum Bezpieczeństwa zorganizowane przez Instytut Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego przy współudziale Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Pogotowia Ratunkowego, Straży Granicznej.
Celem przedsięwzięcia jest integracja instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne i środowiska akademickiego zaangażowanego w problemy związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem.
Tegoroczna edycja została poświęcona problematyce bezpieczeństwa w transporcie drogowym.

więcej

Bartłomiej Mądry

3-06-2013, 13:35:42


Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka 2013 – Nowa Sól

W dniu 17 maja 2013 r. odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka połączone z otwarciem nowej strażnicy dla nowosolskich strażaków. W uroczystości udział wzięli m.in. mł. bryg. Krzysztof STRZYŻKOWSKI – Komendant Miejski PSP oraz bryg. Robert ZALESKI – Zastępca Komendanta Miejskiego PSP.
Podczas apelu odczytano oraz wręczono przyznane wyróżnienia i awanse służbowe z okazji tegorocznego Dnia Strażaka.
Wśród zasłużonych funkcjonariuszy znaleźli się również przedstawiciele naszej komendy, a mianowicie:

więcej

Monika Fijałkowska

22-05-2013, 15:30:23


Życzymy BEZPIECZNEJ "majówki"

grill.jpgPrzed nami majówka - okres, kiedy wielu z nas chce odpocząć i nabrać sił do pracy. Wszystkim wypoczywającym ogn. Żarek niesie garść porad "Jak bezpiecznie korzystać z uroków wiosennego grilla".

POLECAMY i życzymy bezpiecznego odpoczynku!!!

więcej

Bartłomiej Mądry

30-04-2013, 14:17:10


Groźny pożar traw w Gorzowie Wlkp. Palą się tereny po dawnym poligonie...

readfoto.jpgW dniu 18 kwietnia 2013r. doszło do groźnego pożaru traw na terenie po byłym poligonie wojskowym. Do bezpośrednich działań gaśniczych Miejskie Stanowisko Kierowania PSP zadysponowało łącznie 14 zastępów zarówno jednostek Państwowej Straży Pożarnej z terenu miasta jak i Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu gorzowskiego.

więcej

Grzegorz Rojek

19-04-2013, 9:57:07


<<  <        ...   20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30     ...      >  >>

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim
Copyright © 2009 KMPSP Gorzów Wlkp.