Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim
 

ogn. Żarek zaprasza do salki edukacyjnej „OGNIK”

ogn. Żarek zaprasza do salki edukacyjnej „OGNIK”

Komenda Główna Straży Pożarnej

Komenda Główna Straży Pożarnej

Komenda Wojewódzka PSP
w Gorzowie Wlkp.

Komenda Wojewódzka PSP w Gorzowie Wlkp.

Czad i ogień
Obudź czujność!

Kampania Ogień i czad

Bip KM PSP Gorzów Wlkp.

Odwiedzający stronę:
 - zalogowani: 0
 - goście: 0

 

Aktualności


Konkurs plastyczny "Ogniomistrz Żarek uczy przedszkolaków bezpieczeństwa w przedszkolu"

zdziecmi.jpgW związku z przygotowaniami do kolejnego finału turnieju wiedzy o bezpieczeństwie pn. "Bezpieczna zerówka", funkcjonariusze Komendy Miejskiej PSP w Gorzowie Wlkp. rozpoczęli cykl pogadanek w szkołach i przedszkolach biorących udział w tymże przedsięwzięciu.

Pogadanka składa się z dwóch części. Pierwsza to część teoretyczna, podczas której funkcjonariusze zapoznają dzieci z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w domu i przedszkolu/szkole a także wskazują w jaki sposób należy się zachować w sytuacji zagrożenia. Dzieci poznają numery alarmowe oraz zasady zgłaszania zdarzeń. Druga część to praktyczne zapoznanie się ze sprzętem jaki posiadają gorzowskie Jednostki Ratowniczo - Gaśnicze. Do placówki przyjeżdża zastęp strażaków po to aby pokazać najmłodszym czym dysponują strażacy, czego wykorzystują do walki z pożarami i innymi zagrożeniami oraz w jaki sposób są zabezpieczeni przed czynnikami niebezpiecznymi. Każdy będzie mógł zobaczyć i dotknąć m.

więcej

Bartłomiej Mądry

11-10-2013, 9:22:07


Ćwiczenia ewakuacyjne w zakładzie SE Bordnetze Polska Sp. z o.o. w Gorzowie Wlkp.

sebn10.jpgW dniu 24. września br. na terenie firmy SE Bordnetze Polska Sp. z o.o. w Gorzowie Wlkp. w porozumieniu z naszą Komendą oraz zakładową Sekcja BHP, P.poż i Ochrony Środowiska, przeprowadzone zostały Ćwiczenia taktyczno bojowe dla Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych oraz pracowników firmy połączone z próbną ewakuacją wszystkich pracowników firmy.
Ćwiczenia miały na celu zweryfikowanie poprawności wykonania założeń organizacji ewakuacji pracowników, które zostały zawarte w instrukcji bezpieczeństwa pożarowego zakładu SE Bordnetze Polska w Gorzowie Wlkp.
Scenariusz ćwiczeń przewidywał powstanie pożaru w hali produkcyjnej, który w wyniku zapalenia się występujących tam materiałów łatwopalnych, rozprzestrzenił się na znacznej powierzchni co uniemożliwiło wczesne jego stłumienie podręcznym sprzętem gaśniczym.

Firma SE Bordnetze Polska Sp. z o.o. powstała w 1992 r. i zatrudnia ok. 2.500 osób.SE Bordnetze należy do branży motoryzacyjnej i produkuje wiązki elektryczne do samochodów takich marek jak: VW, Skoda, Audi czy Bugatti.

więcej

Bartłomiej Mądry

26-09-2013, 10:56:59


Operacja zabezpieczenia Festiwalu "XIX Przystanek Woodstock 2013"

wood07.jpgW dniach 30 lipca - 4 sierpnia 2013 roku odbył się XIX Festiwal „Przystanek Woodstock" w Kostrzynie nad Odrą.

W zabezpieczeniu Festiwalu wzięło udział łącznie 35 pojazdów straży pożarnej (PSP, OSP, Straż Pożarna i THW z Niemiec) oraz 133 strażaków.
Z terenu powiatu gorzowskiego w zabezpieczeniu udział wzięły zastępy z JRG nr 1 w Gorzowie Wlkp., JRG nr 2 w Gorzowie Wlkp., JRG w Kostrzynie n/O, OSP Witnica, OSP Mościce, OSP Kłodawa, OSP Różanki, OSP Santocko i OSP Kostrzyn n/O.

Dowództwo operacji zabezpieczenia stanowili następujący strażacy:
Dowódca Operacji - st.bryg. Waldemar Michałowski

Z-ca Dowódcy Operacji - bryg. Robert Zaleski (KM PSP Gorzów Wlkp.)

więcej

Bartłomiej Mądry

7-08-2013, 15:16:44


Komendant Miejski PSP w Gorzowie Wlkp. na pikniku OSP w Kamieniu Wielkim

kamien04.jpgW dniu 12. lipca br. na zaproszenie Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamieniu Wielkim, Komendant Miejski PSP w Gorzowie Wlkp. mł.bryg. Krzysztof Strzyżykowski brał udział w pikniku integracyjnym "Przywitaj lato z OSP".
Piknik przyciągnął dużą ilość dzieci wraz z rodzinami, co pozwoliło połączyć przyjemne z pożytecznym i oprócz dobrej zabawy i miłej atmosfery przekazać wszystkim garść zasad bezpieczeństwa. Z pomocą przyszedł nasz ogniomistrz Żarek. Dzieci dowiedziały się jakie są numery alarmowe służb ratunkowych, jak należy zgłaszać zauważone niebezpieczeństwo do Straży Pożarnej oraz jak należy się zachowywać w różnych niebezpiecznych sytuacjach dnia codziennego.

Za cierpliwe wysłuchanie i zaangażowanie dzieci otrzymały z rąk Komendanta nagrody i medale.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

więcej

Bartłomiej Mądry

31-07-2013, 8:38:02


Ogniomistrz Żarek z wizytą w Przedszkolu Publicznym nr 74 w Szczecinie.

IMG_1088.jpgAkcja profilaktyczno- edukacyjna realizowana przez Komendę Miejską PSP w Gorzowie Wlkp. przy współpracy Rhodia Polyamide Polska Sp. z o.o. w Gorzowie Wlkp., swoim zasięgiem obejmuje coraz większy obszar. Zasady bezpiecznego wypoczynku skierowane do najmłodszych wraz z ogniomistrzem Żarkiem dotarły do Przedszkola Publicznego nr 74 w Szczecinie.
Dzieci z grupy 12 – “Krasnale” – przed udaniem się na wakacyjny wypoczynek, zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa oraz wspierane przez opiekuna Panią Sylwię Lewczuk wykonały gazetkę ścienną. Mamy nadzieję, że ciepłe przyjęcie wśród dzieci, z jakim spotkał się ogniomistrz Żarek i głoszone przez niego przestrogi oraz nauki, będą na długo zapamiętane.

więcej

Grzegorz Rojek

28-06-2013, 15:20:48


Ćwiczenia WITNICA 2013 - Współdziałanie służb podczas akcji ratowniczo - gaśniczych.

fot38.jpgW dniu 21 czerwca 2013r. w miejscowości Witnica odbyły się ćwiczenia służb ratowniczych z Polski i Niemiec. Ćwiczenia poprzedzone były odprawą Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, której przewodniczył Starosta Powiatu Gorzowskiego - Józef Kruczkowski.
Na wstępie założenia do ćwiczeń omówił Komendant Miejski PSP w Gorzowie Wlkp. mł.bryg. Krzysztof Strzyżykowski, a do nich, wg swoich kompetencji odnieśli się Burmistrz Miasta i Gminy Witnica Pan mgr Andrzej Zabłocki oraz Komendant Miejski Policji w Gorzowie Wlkp mł. insp. Jerzy Głąbowski.

Ćwiczenia podzielone były na trzy epizody:
1. JEZIORO - ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego i wodno-nurkowego.
2. LAS - akcja gaszenia pożaru lasu, współdziałanie służb Lasów Państwowych oraz jednostek PSP i OSP.
3. WYPADEK - ratownictwo techniczne, drogowe - współdziałanie służb Pogotowia Ratunkowego, Policji i OSP.

więcej

Bartłomiej Mądry

25-06-2013, 8:55:26


Zawody w Sporcie Pożarniczym na terenie Gminy Deszczno

zdjecie7.jpgW dniu 15 czerwca 2013r., na boisku w miejscowości Brzozowiec, odbyły się Gminne Zawody w Sporcie Pożarniczym. Wzięły w nich udział drużyny z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Deszczno, w tym: Ulim, Dzierżów, Krasowiec, Glinik, Brzozowiec, Borek, Osiedle Poznańskie, Ciecierzyce oraz Deszczno. Ponadto swoje umiejętności zaprezentowały Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze Dziewcząt, Chłopców oraz dzieci „Smerfy” z OSP w Brzozowcu. Gościnnie wystartowały również: drużyna dziewcząt z OSP w Trzebiszewie jak i mężczyzn z OSP „Siedlice”. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Pan Jacek Wójcicki - Wójt Gminy Deszczno. Komisję sędziowską wystawiła Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp. Zawody składały się z dwóch konkurencji: biegu sztafetowego 6x50m oraz ćwiczenia bojowego. Po zaciętej rywalizacji klasyfikacja generalna wyglądała następująco:
- miejsce I – OSP w Ciecierzycach– z wynikiem 81,89 pkt.

więcej

Grzegorz Rojek

19-06-2013, 14:09:01


III Turniej Mini Basket Ligi

P1110907.jpgW dniu 15 czerwca br. na boisku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wlkp. odbył się III Turniej Mini Basket Ligi organizowany w ramach programu „Nauka, Sport, Przyszłość”.
W turnieju udział wzięło ok. 350 dziewcząt uprawiających koszykówkę z rocznika 2002 oraz młodsze z województwa Lubuskiego, Zachodniopomorskiego i Wielkopolskiego.
W tej największej dla dzieci imprezie kulturalno-sportowej w powiecie gorzowskim udział mieli również strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp. poprzez przygotowanie różnych pokazów , konkursów i udzielania fachowych porad dotyczących bezpiecznego zachowania dzieci w różnych sytuacjach. Pamiętajmy, że poprzez sport i rywalizację mamy możliwość kształtowania, promowania zdrowego stylu życia oraz prawidłowych Interakcji międzyludzkich.

więcej

Andrzej Węsierski

17-06-2013, 14:34:00


<<  <        ...   19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29     ...      >  >>

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim
Copyright © 2009 KMPSP Gorzów Wlkp.