Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim
 

ogn. Żarek zaprasza do salki edukacyjnej „OGNIK”

ogn. Żarek zaprasza do salki edukacyjnej „OGNIK”

Komenda Główna Straży Pożarnej

Komenda Główna Straży Pożarnej

Komenda Wojewódzka PSP
w Gorzowie Wlkp.

Komenda Wojewódzka PSP w Gorzowie Wlkp.

Czad i ogień
Obudź czujność!

Kampania Ogień i czad

Bip KM PSP Gorzów Wlkp.

Odwiedzający stronę:
 - zalogowani: 0
 - goście: 0

 

Aktualności


Zarządzenie Porządkowe nr 1 Wojewody Lubuskiego

MWSnap002.jpgKomenda Miejska PSP w Gorzowie Wlkp. prezentuje do zapoznania ROZPORZĄDZENIE PORZĄDKOWE NR 1 WOJEWODY LUBUSKIEGO z dnia 4 grudnia 2013r. w sprawie ograniczenia używania wyrobów pirotechnicznych na terenie województwa lubuskiego.

Wydane Rozporządzenie ma na celu wzmocnienie bezpieczeństwa i życia mieszkańców województwa lubuskiego w okresie świątecznym.

więcej

Bartłomiej Mądry

10-12-2013, 14:02:10


Uroczystość przekazania samochodu oraz sprzętu specjalistycznego dla JRG Kostrzyn nad Odrą.

kostrzyn07.jpgW dniu 07 grudnia 2013r. o godz. 14:00 na Placu Wojska Polskiego w Kostrzynie nad Odrą miało miejsce uroczyste przekazanie nowego samochodu GBA 2,5/16 Mercedes wraz z wyposażeniem dla Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP Kostrzyn nad Odrą.
W uroczystości udział wzięli:
1. bryg. Hubert Harasimowicz - Lubuski Komendant Wojewódzki PSP w Gorzowie Wlkp.
2. mł.bryg. Krzysztof Strzyżykowski - Komendant Miejski PSP w Gorzowie Wlkp.
3. Andrzej Kunt - Burmistrz Miasta Kostrzyn nad Odrą
4. Tadeusz Łysiak - Przewodniczący Rady Miasta Kostrzyna nad Odrą
5. Radni Miasta Kostrzyn nad Odrą
6. Janina Rapacz - Skarbnik UM Kostrzyn nad Odrą
7. Anna Suska - Sekretarz UM Kostrzyn nad Odrą
8. Józef Kruczkowski - Starosta Powiatu Gorzowskiego
9. Roman Dziduch - Viceprezes Zarządu KSSSE S.A.
10. Mariola Makowska - Kierownik Biura Zarządu firmy Teleskop Sp. z o.o.
11. Zenon Adamski - Kierownik działu BHP firmy ICT Poland

więcej

Bartłomiej Mądry

9-12-2013, 9:40:17


Pokazy ratownictwa drogowego i medycznego

szpital01.jpgW dniu 29 listopada 2013r. Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o. zorganizował polsko - niemiecką konferencję naukową pn. "Medycyna interwencyjna - równe szanse we wspólnej Europie małych ojczyzn" związaną z realizowanym przez szpital projektem w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej Polska (Województwo Lubuskie) - Brandenburgia 2007 - 2013.

W konferencji wzięli udział Z-ca Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Gorzowie Wlkp. bryg. Jarosław Korzeniewski oraz Komendant Miejski PSP w Gorzowie Wlkp. mł.bryg. Krzysztof Strzyżykowski.

więcej

Bartłomiej Mądry

3-12-2013, 14:46:39


Ćwiczenia ratowniczo - gaśnicze "LUBISZYN 2013".

lubiszyn03.jpgW dniu 23 listopada 2013r. nieopodal plaży nad jeziorem Marwicko odbyły się ćwiczenia ratowniczo- gaśnicze jednostek OSP z terenu gminy Lubiszyn, którym przewodniczył wójt gminy Pan Tadeusz Karwasz. Tematem zorganizowanych ćwiczeń było „Przygotowanie jednostek OSP z gminy Lubiszyn do działań z zakresu ratownictwa technicznego oraz walki z pożarami”

Ćwiczenia miały na celu:

więcej

Bartłomiej Mądry

28-11-2013, 15:04:24


Powiatowy finał do VII edycji Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie

bezpieczna01.jpgW dniu 21 listopada 2013r. odbył się powiatowy finał do VII edycji Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pn. „Bezpieczna Zerówka”.

Celem Turnieju była m.in.: edukacja dzieci z grup „zerówkowych” w zakresie bezpiecznych zachowań mających na celu ukierunkowanie działań dzieci na pomoc rówieśnikom w sytuacjach kryzysowych oraz propagowanie pozytywnego wizerunku strażaka wśród dzieci.

W ramach przygotowania do turnieju oraz zgodnie z programem profilaktyczno – edukacyjnym „Ogniomistrz Żarek uczy i bawi”, strażacy KM PSP i podległych JRG odwiedzili 37 placówek szkolnych i przedszkolnych w Gorzowie Wlkp. i w powiecie gorzowskim, które zwróciły się do nas o pomoc w przygotowaniu dzieci do turnieju.

więcej

Bartłomiej Mądry

22-11-2013, 12:04:00


CZAD - cichy zabójca! UWAGA!

czad.jpgCzad to cichy zabójca! Jest bezbarwny i bezwonny a przez to bardzo niebezpieczny! Okres jesienno-zimowy to czas, gdy jesteśmy narażeni na działanie tlenku węgla. Ten zagraża nam szczególnie wtedy, gdy dogrzewamy mieszkania bez sprawdzenia instalacji grzewczej i gazowej oraz ciągów wentylacyjnych i kominowych. Warto więc pilnować regularnego dokonywania przeglądów albo zaopatrzyć się w specjalny detektor - czujkę czadu lub dymu. Co należy zrobić gdy urządzenie zaalarmuje nas o niebezpieczeństwie?

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp. mł.bryg. Grzegorz Rojek przestrzegał przed czadem na antenie Radia Gorzów.

Spot reklamowy Komendy Miejskiej PSP w Gorzowie Wlkp.

więcej

Bartłomiej Mądry

25-10-2013, 11:14:24


Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca w Gorzowie Wlkp.

P1120336.jpgW dniu 16 października br. strażacy z Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp., wraz z innymi organizacjami, służbami oraz instytucjami, wzięli udział w akcji „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”, którą przeprowadzono na Starym Rynku w Gorzowie Wlkp. Celem powyższej inicjatywy było powszechne nauczanie społeczeństwa w zakresie udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe i niespodziewane zatrzymanie krążenia.
Przy okazji organizatorzy akcji postanowili bić rekord w ilości osób, które jednocześnie prowadzić będą resuscytację. Do akcji licznie włączyli się również mieszkańcy miasta, mogąc się przekonać, że każdy może udzielić pomocy osobie w stanie zagrożenia życia.

więcej

Grzegorz Rojek

16-10-2013, 14:57:26


sekc. Andruszków Marek - wyróżniony w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu.

304.jpg10 października 2013r. 35 strażaków z województwa wielkopolskiego, mazowieckiego, łódzkiego, dolnośląskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego i śląskiego zakończyło sukcesem trzy miesiące wytężonej nauki i ćwiczeń na Szkoleniu Uzupełniającym Strażaka Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej. Elewi zdobywali wiadomości teoretyczne i umiejętności praktyczne w zakresie obejmującym wymagania dla podoficerów Państwowej Straży Pożarnej. W szkoleniu tym brał udział również nasz kolega sekc. Marek Andruszków - dyspozytor Miejskiego Stanowiska Kierowania, który został wyróżniony Listem Gratulacyjnym Komendanta SA PSP w Poznaniu za uzyskanie najwyższej średniej w nauce.

Dołączamy się do gratulacji i życzymy dalszych sukcesów w nauce oraz służbie!

Więcej informacji na stronie Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu

Zdjęcia pobrano ze strony www.sapsp.edu.pl

więcej

Bartłomiej Mądry

15-10-2013, 9:19:58


<<  <        ...   18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28     ...      >  >>

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim
Copyright © 2009 KMPSP Gorzów Wlkp.