Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim
 

ogn. Żarek zaprasza do salki edukacyjnej „OGNIK”

ogn. Żarek zaprasza do salki edukacyjnej „OGNIK”

Komenda Główna Straży Pożarnej

Komenda Główna Straży Pożarnej

Komenda Wojewódzka PSP
w Gorzowie Wlkp.

Komenda Wojewódzka PSP w Gorzowie Wlkp.

Czad i ogień
Obudź czujność!

Kampania Ogień i czad

Bip KM PSP Gorzów Wlkp.

Odwiedzający stronę:
 - zalogowani: 0
 - goście: 0

 

Aktualności


Strażacy ostrzegają, sprawdzają skalę zniszczeń i oferują wsparcie.

strpol12.jpgOd godz. 18:00 dnia 05.10. do godz. 15:00 dnia 06.10. br. strażacy PSP i OSP interweniowali blisko 350 razy na terenie całego powiatu gorzowskiego i miasta Gorzowa Wlkp. Służba Dyżurna Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Gorzowie Wlkp. odebrali niezliczone ilości telefonów dotyczących zniszczeń i szkód, jakie wywołała nawałnica.

Dziś (6.10.2017 r.) oprócz udzielania pomocy poszkodowany mieszkańcom powiatu, strażacy wspólnie z policjantami docierają do zagrożonych miejsc, sprawdzają zniszczenia i oferują wsparcie. Miejsc, które wymagają kontroli jest bardzo dużo. Funkcjonariusze PSP i Policji oferują mieszkańcom niezbędną pomoc, gdyż ci, którzy ponieśli straty często czują się zdezorientowani i nie wiedzą gdzie i w jaki sposób uzyskać wsparcie. Strażacy przypominają również jak zachować bezpieczeństwo w przypadku tak niesprzyjającej pogody, aby nie ucierpiało ani nasze zdrowie, ani mienie.

Wskazują jak zabezpieczyć dom, gdzie się ewakuować, jak się zachować gdy niebezpieczeństwo zastanie nas podczas przebywania poza domem, a także co zrobić gdy silny wiatr zastanie nas w samochodzie.

Nawałnica, jaka przeszła wczorajszego wieczoru przez województwo lubuskie spowodowała liczne straty. Dyżurny odebrali setki telefonów od mieszkańców Gorzowa Wlkp., Kostrzyna, Witnicy, Bogdańca oraz okolicznych wsi o zniszczonych budynkach i samochodach, powalonych drzewach i utrudnieniach w ruchu drogowym a także brakach w dostawie prądu.

Do służby zostali wezwani wszyscy strażacy pełniący dyżur domowy, wzmocniono stanowisko kierowania a także wzmożono współpracę z mediami w celu dotarcia z komunikatami do jak największej ilości zagrożonych domostw.

W dużej mierze liczba zgłoszeń dotyczyła zniszczeń w pojazdach, które uszkodzone zostały przez spadające gałęzie lub inne ciężkie przedmioty.
Bartłomiej Mądry

6-10-2017, 15:30:28


powrót

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim
Copyright © 2009 KMPSP Gorzów Wlkp.