Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim
 

ogn. Żarek zaprasza do salki edukacyjnej „OGNIK”

ogn. Żarek zaprasza do salki edukacyjnej „OGNIK”

Komenda Główna Straży Pożarnej

Komenda Główna Straży Pożarnej

Komenda Wojewódzka PSP
w Gorzowie Wlkp.

Komenda Wojewódzka PSP w Gorzowie Wlkp.

Czad i ogień
Obudź czujność!

Kampania Ogień i czad

Bip KM PSP Gorzów Wlkp.

Odwiedzający stronę:
 - zalogowani: 0
 - goście: 0

 

Aktualności


Safety Day w Solvay Engineering Plastics

savetyday07.jpgW dniach 4 i 12 września br., jak co roku, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Dniach bezpieczeństwa organizowanych przez naszego partnera firmę Solvay Engineering Plastics Poland Sp. z o.o..

Na prośbę viceprezesa firmy Pana Jacka Bandurskiego oba te dni rozpoczynały się naszym pokazem z zakresu ratownictwa drogowego i medycznego. Podczas pokazu omówione zostały podstawowe zasady zachowania się osoby będącej świadkiem zdarzenia drogowego. Przypomniane zostały zasady zabezpieczenia miejsca wypadku, pojazdu, jakie czynności należy wykonać przed wykonaniem zgłoszenia do służb ratunkowych, co należy powiedzieć dyspozytorowi przyjmującemu zgłoszenie oraz jak się zachować w przypadku osób poszkodowanych. Tematyka pokazu spotkała się z dużym zainteresowaniem.

Następnie do dyspozycji pracowników firmy pozostały 4 różne samochody pożarnicze - podnośnik, samochód gaśniczy, chemiczny oraz techniczny. Strażacy odpowiadali na wiele pytań dot.

wykorzystania tego sprzętu w różnego rodzaju działaniach ratowniczo - gaśniczych. Każdy mógł zasiąść za kierownicą wozu strażackiego czy zobaczyć ile ważą narzędzia hydrauliczne.

Serdecznie dziękujemy za umożliwienie nam udziału w tej bardzo ciekawej imprezie.Bartłomiej Mądry

22-09-2017, 13:45:33


powrót

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim
Copyright © 2009 KMPSP Gorzów Wlkp.