Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim
 

ogn. Żarek zaprasza do salki edukacyjnej „OGNIK”

ogn. Żarek zaprasza do salki edukacyjnej „OGNIK”

Komenda Główna Straży Pożarnej

Komenda Główna Straży Pożarnej

Komenda Wojewódzka PSP
w Gorzowie Wlkp.

Komenda Wojewódzka PSP w Gorzowie Wlkp.

Czad i ogień
Obudź czujność!

Kampania Ogień i czad

Bip KM PSP Gorzów Wlkp.

Odwiedzający stronę:
 - zalogowani: 0
 - goście: 0

 

Aktualności


Maciek Grodzki - "Mały bohater Gorzowa Wlkp." - uczeń SP nr 15

bohater09.jpgW dniu 8 września 2017 r. na placu apelowym SP nr 15 przy ul. Kotsisa w Gorzowie Wlkp. odbył się Festyn Rodzinny, podczas którego Komendant Miejski PSP mł. bryg. Patryk Maruszak wręczył list z podziękowaniem oraz drobny upominek uczniowi tejże szkoły - Maćkowi Grodzkiemu.

Młody bohater - Maciek Grodzki, bo tak nazwał Go Komendant, był jednym z pierwszych, który pamiętnego 1 lipca 2017 r. zauważył pożar Katedry i wspólnie z rodzicami szybko i co najważniejsze prawidłowo zareagował powiadamiając służby ratunkowe oraz osoby znajdujące się w kościele.

Edukacja i uświadamianie głównie dzieci i młodzieży to jedno z wielu zadań realizowanych przez naszą Komendę w zakresie prewencji społecznej. Uświadamianie młodych ludzi o zagrożeniach i sposobach reagowania to podstawowa lekcja, z którą wychodzimy do przedszkoli i szkół. Podczas tych zajęć omawiamy właśnie kogo i w jaki sposób należy powiadomić o zauważonym zagrożeniu. Uczymy, że szybkie zaalarmowanie służb ratowniczych daje duże szanse na zminimalizowanie skutków zdarzenia.

Za szybką reakcję Maciek i jego rodzice otrzymali m.in. album z pojazdami pożarniczymi oraz czujkę dymu - urządzenie, które właśnie w nadchodzącym okresie grzewczym może być "małym bohaterem" w naszym domu!!! To ono zaalarmuje nas dużo wcześniej o ewentualnym zagrożeniu!

Pamiętajmy! Montujmy czujki dymu w każdym pokoju!

Wielkie podziękowania dla Maćka i jego rodziców! Być może to Wasza szybka reakcja pozwoliła zmniejszyć straty tego niezapomnianego wydarzenia!


Bartłomiej Mądry

14-09-2017, 12:14:50


powrót

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim
Copyright © 2009 KMPSP Gorzów Wlkp.