- zalogowani: 0
 - goście: 0

Aktualności

XXXI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Maratonie Kajakowym

siwieckajaki6.jpgW dniach 7-9 lipca br. na Warcie w Gorzowie Wlkp. odbyły się XXXI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Maratonie Kajakowym pod patronatem Jacka Wójcickiego - Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp.

Niezwykle miło nam się po raz kolejny pochwalić sukcesem naszego kolegi Sławka Siwca. Po raz kolejny Sławek wspólnie z kolegą klubowym Andrzejem Gryczko zdobył tytuł Mistrza Polski w kategorii K2 oraz tytuł Wicemistrza Polski indywidualnie w kategorii K1.
Oba tytuły wywalczone na dystansie 30 km! WIELKIE GRATULACJE!

Do wyścigu seniorów w K2 stanęło 7 osad. Apetyt na złoto mieli oczywiście gospodarze: Andrzej Gryczko i Sławomir Siwiec z KS. Admira Gorzów, tyle że początek wyścigu mógł te plany pokrzyżować. W ferworze walki o jak najlepszą pozycję w ich kajaku uszkodzeniu uległ ster.

Na samym początku było ciężko, ponieważ podgięli nam ster i musieliśmy podpłynąć do brzegu i go naprawić. Cała grupa uciekła nam około 500 metrów i przez pierwsze 2 okrążenia musieliśmy ich gonić, aż dojechaliśmy do tej grupy – opowiada Andrzej Gryczko.

Z problemami, ale w końcu poradzili sobie z usterką i mocno popłynęli do przodu. Dwa kilometry przed końcem postawili wszystko na jedna kartę i się opłaciło. Zdobyli złoto wyprzedzając osady Politechniki Opole i G’Power Gorzów.

Końcówkę musieliśmy mieć długą, bo chłopaki z Opola są wielokrotnymi medalistami MP, również z zeszłego roku i obawialiśmy się, że jak zostawimy ściganie na ostatnich 100 metrach, to mogłoby być ciężko. Finiszowaliśmy już od ostatniego nawrotu, jakieś 2 km przed metą, postanowiliśmy iść „za wszystkie pieniądze” i wygraliśmy – tak mówił o końcówce wyścigu Andrzej Gryczko ze zwycięskiej osady.