Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim
 

ogn. Żarek zaprasza do salki edukacyjnej „OGNIK”

ogn. Żarek zaprasza do salki edukacyjnej „OGNIK”

Komenda Główna Straży Pożarnej

Komenda Główna Straży Pożarnej

Komenda Wojewódzka PSP
w Gorzowie Wlkp.

Komenda Wojewódzka PSP w Gorzowie Wlkp.

Czad i ogień
Obudź czujność!

Kampania Ogień i czad

Bip KM PSP Gorzów Wlkp.

Odwiedzający stronę:
 - zalogowani: 0
 - goście: 0

 

Aktualności


bryg. Grzegorz Rojek odznaczony Brązowym Medalem za Zasługi Dla Policji

medal.jpgW dniu 14 lipca 2017 r. w Nowej Soli odbył się uroczysty apel z okazji Wojewódzkich Obchodów Święta Policji połączony z przekazaniem sztandaru miejscowej Komendzie Powiatowej Policji. Honorowy patronat nad obchodami objął Pan Mariusz Błaszczak – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Za wieloletnią współpracę Brązowym Medalem za Zasługi Dla Policji Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznaczył bryg. Grzegorza Rojek - Z-cę Komendanta Miejskiego PSP w Gorzowie Wlkp.

Serdeczne gratulacje!Medal za Zasługi dla Policji – polskie odznaczenie cywilne, nadawane przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych.
Medal za Zasługi dla Policji został ustanowiony ustawą z dnia 7 czerwca 2001 jako odznaczenie za wybitne zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań Policji. Medal ten przyznaje się również za współpracę polskiej Policji z policjami innych państw.
Medal posiada trzy stopnie:
I stopień – Złoty Medal za Zasługi dla Policji,
II stopień – Srebrny Medal za Zasługi dla Policji,
III stopień – Brązowy Medal za Zasługi dla Policji.

Medal nadawany jest przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych z własnej inicjatywy albo na wniosek Komendanta Głównego Policji.

Odznaką medalu jest wieniec dębowy o średnicy 37 mm, wewnątrz którego znajduje się ośmioramienna gwiazda policyjna. Na awersie na gwieździe są umieszczone dwa skrzyżowane miecze, skierowane ostrzami w dół, z klingami koloru biało-czerwonego. W środku znajduje się wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej. Pod orłem jest umieszczona rozwinięta, granatowa wstęga z napisem: POLICJA. Wieniec dębowy oraz odwrotna strona medalu, są złocone, srebrzone albo patynowane na brązowo, w zależności od stopnia. Na odwrotnej stronie medalu jest umieszczony tłoczony napis w trzech wierszach: MEDAL / ZA ZASŁUGI / DLA POLICJI. Nad napisem oraz pod nim znajduje się liść dębu.

Odznaka medalu jest zawieszona na wstążce długości 70 mm i szerokości 40 mm. Przez środek wstążki przebiega pionowy czerwony pasek szerokości 15 mm. Po obu jego stronach znajdują się pionowe paskami, w kolejności od środka: granatowy szerokości 5 mm, biały szerokości 5 mm oraz na brzegu granatowy szerokości 2 mm.

Bartłomiej Mądry

18-07-2017, 11:19:46


powrót

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim
Copyright © 2009 KMPSP Gorzów Wlkp.