Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim
 

ogn. Żarek zaprasza do salki edukacyjnej „OGNIK”

ogn. Żarek zaprasza do salki edukacyjnej „OGNIK”

Komenda Główna Straży Pożarnej

Komenda Główna Straży Pożarnej

Komenda Wojewódzka PSP
w Gorzowie Wlkp.

Komenda Wojewódzka PSP w Gorzowie Wlkp.

Czad i ogień
Obudź czujność!

Kampania Ogień i czad

Bip KM PSP Gorzów Wlkp.

Odwiedzający stronę:
 - zalogowani: 0
 - goście: 0

 

Aktualności


Strażacy - kobietom!

strazkob8.jpgW dniu 10 marca 2017r. w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 PSP w Gorzowie Wlkp. odbyła się I Lubuska Akcja „STRAŻACY KOBIETOM”. Akcja została zorganizowana przez Państwową Straż Pożarną z okazji niedawno obchodzonego Dnia Kobiet. Pomysłodawcami akcji, jej formy i tematyki były same kobiety. Przedstawiane zagadnienia były inspirowane rzeczywistymi zdarzeniami z którymi możemy się spotkać na co dzień i miały na celu przypomnienie oraz utrwalenie zasad bezpieczeństwa.

I Lubuską Akcję „STRAŻACY KOBIETOM” zainaugurowali Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wraz z Lubuskim Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Sławomirem Klusek. Gospodarzem akcji był Komendant Miejski PSP w Gorzowie Wlkp. st. kpt. Patryk Maruszak.

W pierwszej edycji akcji udział wzięły kobiety zatrudnione w wybranych urzędach na terenie Gorzowa Wlkp. Swoją obecnością zaszczyciły nas Panie, które są pracownikami cywilnymi ale były z nami również funkcjonariuszki.

Zajęcia przygotowane przez strażaków zostały podzielone na cztery grupy tematyczne tj.
- pierwsza pomoc,
- bezpieczne zachowanie w domu,
- użycie podręcznego sprzętu gaśniczego,
- pokaz sprzętu ratowniczego i prezentacja zawodu strażaka.

Urzędniczki, bo tak o sobie mówią, mogły skorzystać z fachowej wiedzy z zakresu pierwszej pomocy, poznać rodzaje niebezpieczeństw z jakimi można spotkać się we własnym domu czy mieszkaniu. Zajęcia z zakresu zagrożeń domowych zostały przeprowadzone w niedawno otwartej sali „Ognik”. Panie mogły ubrać się w strój strażacki i same przeprowadzić działania gaśnicze przy pomocy podręcznego sprzętu gaśniczego. Strażacy przygotowali też pokaz przedstawiający sytuację, w której dochodzi do zapalenia się i wyrzutu płonącego oleju z garnka oraz jak duże niebezpieczeństwo grozi osobie, która przystąpi do gaszenia płonącego oleju wodą. Podczas ostatniego modułu strażacy opowiedzieli o służbie strażaka, jego zadaniach, sprzęcie i ciągłym doskonaleniu swoich umiejętności.

W ramach pokazu strażacy z JRG zademonstrowali jak wygląda rzeczywisty wyjazd alarmowy. Zjazd strażaków na garaż przy użyciu ześlizgu został nagrodzony brawami.

Na zakończenie każda z Pań w dowód uznania za fantastyczną postawę otrzymała różę oraz dyplom potwierdzający zdobycie tytułu „Kobieta potrafi”.

Dziękujemy wszystkim Paniom za zaszczycenie nas swoją obecnością.

Info i foto: KW PSP Gorzów Wlkp.
Bartłomiej Mądry

16-03-2017, 9:03:16


powrót

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim
Copyright © 2009 KMPSP Gorzów Wlkp.