- zalogowani: 0
 - goście: 0

Aktualności

Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Pływaniu - Szczytno 2016

plywacy2.jpg19 listopada 2016 r. na pływalni Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Pływaniu.

W rywalizacji udział wzięło blisko 150 funkcjonariuszy z jednostek organizacyjnych służb podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji. Rywalizacja prowadzona była w konkurencjach indywidualnych oraz w sztafetach.

Równolegle zorganizowano Mistrzostwa Polski Państwowej Straży Pożarnej w Pływaniu.

Po raz trzeci udział w zawodach wzięła reprezentacja lubuskich strażaków w składzie:
1. mł. asp. Michał Mołodczak
2. mł. asp. Sławomir Siwiec,
3. st. str. Karol Brzozowski
4. str. Marcin Pyka

Bardzo blisko zdobycia medalu był nasz kolega str. Marcin Pyka p.o. dyspozytora SK KM PSP, który zajął w konkurencji na 100 m w stylu dowolnym 4 miejsce!, przegrywając zaledwie o 23 setne sekundy pozycję medalową.
Ponadto w klasyfikacji punktowej dwóch najlepszych startów sklasyfikowany został na wysokim 5 miejscu w PSP.

- styl dowolny 100 m – 9 msc.

W konkurencji sztafetowej 4 x 50 m, budowana na nowo reprezentacja województwa lubuskiego z czasem 1:56.32 pobiła swój poprzedni rekord w tej konkurencji aż o 6 s.

W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Strażaków (suma uzyskanych punktów drużynowo) zwyciężyła reprezentacja Szkoły Głównej Służby Pożarniczej z Warszawy.
Reprezentacja województwa lubuskiego zajęła 9 miejsce zdobywając 2539 pkt.