- zalogowani: 0
 - goście: 0

Aktualności

II Półmaraton o Złotego Lwa Skwierzyny

IMG_20161024_073618.jpgW dniu 23 października 2016 r. w Skwierzynie miał miejsce II Woodwaste Półmaraton o Złotego Lwa Skwierzyny. W ramach tego biegu odbyły się również Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Strażaków w Półmaratonie. O puchar Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Gorzowie Wlkp. rywalizowali zarówno strażacy Państwowej Straży Pożarnej jak i druhowie - ochotnicy.

Mistrzem Województwa Lubuskiego Strażaków na dystansie półmaratonu z czasem 1:32:40 (brutto) został nasz maratończyk - st. sekc. Marek Andruszków. Wielkie brawa!
Bieg w Skwierzynie był dla Marka końcem tego bardzo dobrego sezonu biegowego. W tym roku zdobył On bowiem Koronę Półmaratonów Polskich oraz reprezentował komendę podczas maratonów w Dębnie, Wrocławiu i Berlinie.

Na najwyższym stopniu podium wśród kobiet stanęła mł. kpt. Justyna Korzeniewska z Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wlkp., która ukończyła dystans półmaratonu z czasem 1:42:12 (brutto)

Puchary i nagrody w imieniu Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP wręczał Zastępca Komendanta bryg. Jarosław Korzeniewski, który bieg w Skwierzynie ukończył z czasem 1:42:14

W skwierzyńskim półmaratonie z naszej Komendy wzięli jeszcze udział: mł. bryg. Bartłomiej Mądry (1:43:44) oraz kpt. Marek Koperwas (1:50:43).

Podczas tego biegowego święta w Skwierzynie strażacy z OSP Skwierzyna oraz KP PSP w Międzyrzeczu zorganizowali również mini turniej dla najmłodszych. Ogniomistrz Żarek nagrodził każdego młodego biegacza, który pokonał specjalnie przygotowany tor przeszkód.