Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim
 

ogn. Żarek zaprasza do salki edukacyjnej „OGNIK”

ogn. Żarek zaprasza do salki edukacyjnej „OGNIK”

Komenda Główna Straży Pożarnej

Komenda Główna Straży Pożarnej

Komenda Wojewódzka PSP
w Gorzowie Wlkp.

Komenda Wojewódzka PSP w Gorzowie Wlkp.

Czad i ogień
Obudź czujność!

Kampania Ogień i czad

Bip KM PSP Gorzów Wlkp.

Odwiedzający stronę:
 - zalogowani: 0
 - goście: 0

 

Aktualności


Strażackie lodowiska to bezpieczne ferie!

lodowisko.jpgFerie zimowe to dla dzieci i młodzieży nie tylko beztroski okres zimy, ale także zagrożenie tragicznymi konsekwencjami zabaw na lodzie. Dlatego z inicjatywy komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Huberta Harasimowicza oraz wojewody Władysława Dajczaka w każdym miejscu wskazanym przez szkoły czy samorządy lubuscy strażacy wyleją lodowiska. Dzieci i młodzież szkolna będzie mogła bawić się bezpiecznie, rezygnując z zabawy na dzikich ślizgawkach na zamarzniętych jeziorach, stawach, rozlewiskach i rzekach.

W naszym powiecie akcję "Lodowisko" rozpoczęliśmy w Kostrzynie nad Odrą, gdzie w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych zadbali strażacy z tamtejszej Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP.

W dniach 19-20 stycznia 2016 roku funkcjonariusze z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Kostrzynie nad Odrą wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przygotowywali na terenie przyległym do stadionu sportowego lodowisko.

Na odpowiednio wyznaczony i ogrodzony śnieżnymi bandami teren strażacy dowozili wodę, którą następnie przy pomocy armatury wodno-pianowej równomiernie rozprowadzali w celu uzyskania jak najlepszego efektu końcowego. Prowadzonym pracom sprzyjały warunki atmosferyczne, a niska temperatura powietrza powodowała skuteczne tworzenie się bezpiecznej warstwy lodowej. Przeprowadzona akcja miała na celu m. in. stworzenie bezpiecznych warunków dla zabawy oraz aktywności fizycznej dla dzieci i młodzieży z Kostrzyna nad Odrą i okolic w trakcie sezonu zimowego i trwających właśnie ferii zimowych. Profesjonalnie przygotowane lodowisko zawsze jest gwarantem bezpieczeństwa i zdecydowanie rozsądniejszą alternatywą dla bardzo niebezpiecznego ślizgania się na zamarzniętych akwenach i ciekach wodnych.

PRZYPOMINAMY
Aby zorganizować lodowisko przy współpracy strażaków należy wcześniej przygotować teren pod wylanie lodowiska: usunąć kamienie, szkła i inne przeszkody, zabezpieczyć teren, tak aby woda się nie wylewała się poza śnieżne obwałowanie. Na barkach strażaków spoczywać będzie natomiast dowóz i wylanie wody.


Bartłomiej Mądry

21-01-2016, 9:32:34


powrót

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim
Copyright © 2009 KMPSP Gorzów Wlkp.