Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim
 

ogn. Żarek zaprasza do salki edukacyjnej „OGNIK”

ogn. Żarek zaprasza do salki edukacyjnej „OGNIK”

Komenda Główna Straży Pożarnej

Komenda Główna Straży Pożarnej

Komenda Wojewódzka PSP
w Gorzowie Wlkp.

Komenda Wojewódzka PSP w Gorzowie Wlkp.

Czad i ogień
Obudź czujność!

Kampania Ogień i czad

Bip KM PSP Gorzów Wlkp.

Odwiedzający stronę:
 - zalogowani: 0
 - goście: 0

 

Aktualności


Bezpiecznie w okresie zimowym

9077.jpgOkres zimowy potrafi zachwycać swoimi urokami jednakże niesie za sobą również i zagrożenia o których należy pamiętać. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej wspólnie z funkcjonariuszami Policji, Straży Miejskiej oraz inspektorami Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego dokonali w ostatnich dniach rozpoznania zagrożeń wynikających z możliwości nagromadzenia się pokrywy śnieżnej na dachach budynków, powstania nawisów lodu oraz sopli jak i dokonali oględzin zamarzniętych akwenów, jako potencjalnych miejsc które kusić mogą dzieci i młodzież do wejścia i zabaw – szczególnie, że zbliżamy się do okresu ferii zimowych.
Właścicielom i administratorom budynków oraz obiektów przypominamy o obowiązku sprzątania dróg i chodników z zalegającego śniegu, lodu a także usuwania z dachów i balkonów śniegu, zwisających sopli i nawisów śnieżnych. Każdorazowo w przypadku wystąpienia opadów śniegu obowiązkowo należy przeprowadzić kontrolę bezpiecznego użytkowania obiektu.

Uregulowania prawne w tym zakresie nakazują wykonanie odpowiednich prac oraz systematyczne prowadzenie stosownej dokumentacji. Zawsze łatwiej jest usunąć świeży śnieg niż taki, który zalega od wielu dni.
Ponadto ostrzegamy, że wchodzenie na lód jest bardzo niebezpieczne. W ciągu sezonu pokrywa lodowa, w zależności od warunków atmosferycznych ulega najróżniejszym przemianom. Na środku akwenu woda zamarza później przez co lód w tym miejscu jest cieńszy niż przy brzegu. Wchodzenie na lód i wyrąbywanie przerębli może powodować jego pękanie i w efekcie doprowadzić do groźnego w skutkach wypadku. Osoba, pod którą załamie się tafla lodu ma bardzo małe szanse na przeżycie w skrajnie zimnej wodzie. Ponadto, narażając własne zdrowie i życie wystawiamy na niebezpieczeństwo również świadków zdarzenia, którzy ruszą z pomocą.
Apelujemy więc o rozsądek i odpowiedzialność.Grzegorz Rojek

14-01-2016, 11:22:52


powrót

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim
Copyright © 2009 KMPSP Gorzów Wlkp.