Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim
 

ogn. Żarek zaprasza do salki edukacyjnej „OGNIK”

ogn. Żarek zaprasza do salki edukacyjnej „OGNIK”

Komenda Główna Straży Pożarnej

Komenda Główna Straży Pożarnej

Komenda Wojewódzka PSP
w Gorzowie Wlkp.

Komenda Wojewódzka PSP w Gorzowie Wlkp.

Czad i ogień
Obudź czujność!

Kampania Ogień i czad

Bip KM PSP Gorzów Wlkp.

Odwiedzający stronę:
 - zalogowani: 0
 - goście: 0

 

Aktualności


Podsumowanie X Edycji Programu Strażacy w HDK PCK „Ognisty ratownik - ognista krew 2015"

hdkfinal01.jpgStrażacy i druhowie z lubuskich jednostek straży pożarnej oddający honorowo krew spotkali się 12 grudnia 2015r. w Starym Kisielinie na podsumowaniu swojej całorocznej działalności na rzecz krwiodawstwa.
W remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Kisielinie odbyło się podsumowanie X Edycji Programu Strażacy w Honorowym Krwiodawstwie Polskiego Czerwonego Krzyża „Ognisty Ratownik Gorąca Krew - 2015r.”. Organizatorem spotkania był Lubuski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Zielonej Górze, a gospodarzem spotkania Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Ognik” przy OSP w Starym Kisielinie.

Na spotkanie przybyły delegacje z 13 jednostek PSP i OSP biorących udział w programie. Strażacy reprezentowali Jednostki Ratowniczo – Gaśnicze PSP z Nowej Soli, Kostrzyna nad Odrą oraz Sulechowa, Komendę Powiatową PSP z Krosna Odrzańskiego oraz Jednostki OSP z Bieniowa, Borowego, Iłowej, Kożuchowa, Lubanic, Łysin – Wygnańczyc, Mirostowic Dolnych, Przewozu i Starego Kisielina.

Podsumowując program organizatorzy wręczyli puchary i dyplomy wszystkim jednostkom oraz wyłonili najaktywniejsze placówki, które w 2015 roku organizowały akcje poboru krwi.

Podczas X edycji programu 1.425 strażaków oddało krew co dało 641 litrów i 250 mililitrów tego bezcennego leku, który zasila nieustannie lubuskie lecznice.

Podczas zbiórki w naszej Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej w Kostrzynie nad Odrą krew zdało w sumie 28 osób - zebrano 12,6 litra krwi !!! Jest to trzykrotnie więcej niż podczas pierwszej tego typu akcji (zebrano wtedy około 4 litrów krwi). W zbiórce – oprócz strażaków - uczestniczyli również mieszkańcy Kostrzyna nad Odrą, policjanci, ratownicy medyczni oraz przedsiębiorcy.

Serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do akcji i już dziś zapraszamy na kolejną edycję, którą planujemy na luty 2016 roku.

Bartłomiej Mądry

21-12-2015, 22:43:06


powrót

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim
Copyright © 2009 KMPSP Gorzów Wlkp.