Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim
 

ogn. Żarek zaprasza do salki edukacyjnej „OGNIK”

ogn. Żarek zaprasza do salki edukacyjnej „OGNIK”

Komenda Główna Straży Pożarnej

Komenda Główna Straży Pożarnej

Komenda Wojewódzka PSP
w Gorzowie Wlkp.

Komenda Wojewódzka PSP w Gorzowie Wlkp.

Czad i ogień
Obudź czujność!

Kampania Ogień i czad

Bip KM PSP Gorzów Wlkp.

Odwiedzający stronę:
 - zalogowani: 0
 - goście: 0

 

Aktualności


"Szlachetna Paczka" w Kostrzynie nad Odrą i w Gorzowie Wlkp.

szlachetnapaczka.jpgJednostka Ratowniczo – Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej w Kostrzynie nad Odrą wzięła udział w finale XV edycji projektu „SZLACHETNA PACZKA”. Akcja ma charakter ogólnopolski a zadanie kostrzyńskich strażaków polegało na przygotowaniu paczki dla wytypowanej rodziny znajdującej się w potrzebie. Strażacy jak zwykle stanęli na wysokości zadania i – podobnie jak w swojej codziennej pracy – ofiarowali swą pomoc potrzebującym. W pocie czoła przygotowywali rzeczy, które stały się wspaniałym prezentem zarówno dla najmłodszych jak i najstarszych członków obdarowanej przez nas rodziny. Decyzja o naszym udziale w „SZLACHETNEJ PACZCE” była natychmiastowa i jednogłośna a stopień zaangażowania wszystkich strażaków w realizację powyższego zadania potwierdził tylko fakt, że nie jest nam obcy los drugiego człowieka a bezinteresowna pomoc nie zna granic.

Wolontariusz projektu, pani Jolanta Szukała tymi słowami podsumowała udział strażaków z JRG Kostrzyn nad Odrą w „SZLACHETNEJ PACZCE”:
„Darczyńcy, to strażacy z naszego miasta, prawdziwi pomagacze, niezawodni w każdej sytuacji. Faceci z wielkim sercem, którzy sprostają każdemu wyzwaniu…”

W Gorzowie Wlkp. strażacy JRG nr 1 i nr 2 również włączyli się w tę akcję. Wspólnie z wolontariuszami gorzowskiego rejonu projektu odwiedziliśmy ponad 40 rodzin w mieście, zawożąc im wszelkiego rodzaju potrzebne produkty, począwszy od żywności i środków czystości, aż po łóżka, lodówki i węgiel.Bartłomiej Mądry

15-12-2015, 15:04:45


powrót

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim
Copyright © 2009 KMPSP Gorzów Wlkp.