Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim
 

ogn. Żarek zaprasza do salki edukacyjnej „OGNIK”

ogn. Żarek zaprasza do salki edukacyjnej „OGNIK”

Komenda Główna Straży Pożarnej

Komenda Główna Straży Pożarnej

Komenda Wojewódzka PSP
w Gorzowie Wlkp.

Komenda Wojewódzka PSP w Gorzowie Wlkp.

Czad i ogień
Obudź czujność!

Kampania Ogień i czad

Bip KM PSP Gorzów Wlkp.

Odwiedzający stronę:
 - zalogowani: 0
 - goście: 0

 

Aktualności


"Bezpieczne Wakacje" na gorzowskim Bulwarze Zachodnim

20150625_114915.jpgW dniu 25 czerwca 2015r. w przeddzień zakończenia roku szkolnego, Wojewoda Lubuski Pani Katarzyna Osos spotkała się z dziećmi z przedszkoli oraz młodzieżą szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na bulwarze nadwarciańskim w Gorzowie Wlkp. Głównym celem spotkania było zaprezentowanie różnego rodzaju niebezpieczeństw związanych z letnim wypoczynkiem oraz pokazanie sposobów radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia.

Komenda Miejska PSP w Gorzowie Wlkp. wspólnie z Gorzowską Grupą PCK przygotowała pokaz ratownictwa wodno - nurkowego oraz przedstawiła dzieciom i młodzieży podstawowe zasady bezpiecznego zachowania nad wodą. Przy tej okazji przypomniano zasady udzielania pomocy osobom, które uległy podtopieniu, omówiono krok po kroku jak należy się zachować aby szanse na przeżycie takiej osoby były jak największe.

Dodatkowo przygotowano stanowisko promujące bezpieczne zachowania w różnych sytuacjach, które mogą się wydarzyć podczas nadchodzących wakacji tj. burza, jazda rowerem, wycieczki do lasu oraz wypoczynek nad jeziorem czy morzem.
Odwiedzający stoisko naszej Komendy mogli poznać program "Zgaś ryzyko", a co za tym idzie, dowiedzieć się również o sposobach wykorzystania czujek dymu oraz czadu we własnych domach a także zagrożeń jakie niosą ze sobą pożary wewnętrzne w obiektach mieszkalnych.

Dla najmłodszych strażacy przygotowali pokaz sprzętu, wozu strażackiego oraz umundurowania strażackiego.

Akcję "Bezpieczne Wakacje" na bulwarze nadwarciańskim oraz promocję programu Zgaś ryzyko nadzorował obecny osobiście Lubuski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp. st. bryg. Hubert Harasimowicz

Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie www Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Bartłomiej Mądry

1-07-2015, 15:36:13


powrót

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim
Copyright © 2009 KMPSP Gorzów Wlkp.