Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim
 

ogn. Żarek zaprasza do salki edukacyjnej „OGNIK”

ogn. Żarek zaprasza do salki edukacyjnej „OGNIK”

Komenda Główna Straży Pożarnej

Komenda Główna Straży Pożarnej

Komenda Wojewódzka PSP
w Gorzowie Wlkp.

Komenda Wojewódzka PSP w Gorzowie Wlkp.

Czad i ogień
Obudź czujność!

Kampania Ogień i czad

Bip KM PSP Gorzów Wlkp.

Odwiedzający stronę:
 - zalogowani: 0
 - goście: 0

 

Aktualności


Dni bezpieczeństwa w Solvay Engineering Plastics Sp. z o.o.

20150615_165058.jpgW dniach 15 i 27 czerwca 2015r. funkcjonariusze naszej Komendy brali udział w organizowanych przez firmę Solvay Engineering Plastics Sp. z o.o. "Dniach Bezpieczeństwa". Jest to cykliczna impreza propagująca zasady bezpieczeństwa w tym gorzowskim zakładzie zajmującym się produkcją granulatu. Pracownicy mają do przejścia cykl zadań/stacji, na których mają do wykonania określone zadanie lub dowiadują się o konkretnych zasadach.

W tym roku na stacji organizowanej przez naszą Komendę poszczególne grupy pracowników mogli wysłuchać krótkiego przypomnienia zasad udzielania pierwszej pomocy (resuscytacja krążeniowo - oddechowa) oraz zasad używania defibrylatora AED. Zajęcia prowadził kpt. Koperwas Marek - Miejski Koordynator Ratownictwa Medycznego KM PSP w Gorzowie Wlkp.
Oprócz tego strażacy z JRG nr 1 w Gorzowie Wlkp. przygotowali pokaz gaszenia wodą pożaru oleju spożywczego. Pokaz ten miał na celu uświadomienie pracowników zakładu czego nie należy robić podczas takiego pożaru w domu, podczas gotowania posiłków.

Strażacy pokazali jak, w sposób bezpieczny, należy ugasić tego typu pożar.

Na naszym stoisku przygotowane zostały plansze informacyjne dot. akcji "Zgaś ryzyko" oraz "Ogniomistrz Żarek uczy i bawi".

W Dniach Bezpieczeństwa brali udział Francois Hincker - Dyrektor Generalny firmy Solvay (na cały świat) oraz Gerald Durski - Dyrektor Regionalny Solvay (regionu Europy).
Obecny na Dniu Bezpieczeństwa Lubuski Komendant Wojewódzki PSP w Gorzowie Wlkp. st. bryg. Hubert Harasimowicz omówił dotychczasową współpracę KM PSP w Gorzowie Wlkp. z firmą Solvay oraz przedstawił plany rozszerzenia tejże współpracy na teren województwa. Zarówno dla Państwowej Straży Pożarnej jak i dla firmy Solvay bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego sposób realizacji programów "Zgaś ryzyko" oraz "Ogniomistrz Żarek uczy i bawi" spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem najwyższego kierownictwa firmy Solvay.Bartłomiej Mądry

1-07-2015, 15:09:35


powrót

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim
Copyright © 2009 KMPSP Gorzów Wlkp.