Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim
 

ogn. Żarek zaprasza do salki edukacyjnej „OGNIK”

ogn. Żarek zaprasza do salki edukacyjnej „OGNIK”

Komenda Główna Straży Pożarnej

Komenda Główna Straży Pożarnej

Komenda Wojewódzka PSP
w Gorzowie Wlkp.

Komenda Wojewódzka PSP w Gorzowie Wlkp.

Czad i ogień
Obudź czujność!

Kampania Ogień i czad

Bip KM PSP Gorzów Wlkp.

Odwiedzający stronę:
 - zalogowani: 0
 - goście: 0

 

Aktualności


"Bezpieczne Wakacje" w Gimnazjum nr 9 w Gorzowie Wlkp.

Image1.jpgBezpieczne Wakacje były tematem spotkania Wojewody Lubuskiego Katarzyny Osos z uczniami Gimnazjum nr 9 w Gorzowie Wlkp.
Pogadankę o sytuacjach niebezpiecznych jakie mogą czyhać na młodzież podczas wakacji przeprowadzili funkcjonariusze naszej Komendy oraz KM Policji.
Z pomocą naszego Ogniomistrza Żarka omówione zostały bezpieczne zachowania nad wodą, w lesie, podczas burzy oraz w jaki sposób, prawidłowo wygląda zgłoszenie o zdarzeniu do Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej.

Wykorzystując fakt tak licznie przybyłej młodzieży Naczelnik Wydziału Operacyjno - Szkoleniowego - mł. bryg. Bartłomiej Mądry pokrótce omówił zagrożenia jakie niosą pożary wewnętrzne (w obiektach mieszkalnych ale i innych użyteczności publicznej). Zgodnie z tematyką akcji "Zgaś ryzyko" przedstawiono zalety montowania czujek dymu i czadu w obiektach.
W drugiej części Miejski Koordynator Ratownictwa Medycznego - kpt. Marek Koperwas omówił i w praktyczny sposób pokazał zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jak prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo - oddechową.

Wojewoda Lubuski ogłosiła także konkurs pn. „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” promujący używanie kamizelek odblaskowych. Przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Konkurs polega na ułożeniu hasła, zachęcającego rowerzystów do korzystania z kamizelek. Celem zabawy jest poprawa bezpieczeństwa wśród uczestników ruchu drogowego poruszających się na jednośladach – zwłaszcza w godzinach wieczornych i nocnych. Więcej informacji o konkursie na stronie Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Podobne pogadanki, połączone z prezentacją sprzętu i wozów strażackich odbyły się dziś również (w ramach Dnia Dziecka) w szkołach w Deszcznie oraz w Bogdańcu. Ogólnopolska akcja Bezpieczne Wakacje służy zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa podczas spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych.

fot. Lubuski Urząd WojewódzkiBartłomiej Mądry

1-06-2015, 15:33:59


powrót

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim
Copyright © 2009 KMPSP Gorzów Wlkp.