Odwiedzający stronę:
 - zalogowani: 0
 - goście: 0

Aktualności

Mistrzostwa Polski PSP w kolarstwie szosowym oraz Europejskie Igrzyska Służb Mundurowych w Bruksel

DSC_1358.jpg13 lipca 2014 r. w Zawoni (pow. trzebnicki, woj. dolnośląskie) odbył się II Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Korona Kocich Gór” oraz Mistrzostwa Polski Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych w Kolarstwie Szosowym.

Zawody zostały rozegrane na dwóch dystansach - 46,8 km i 70,2 km. W wyścigu udział wzięło 44 strażaków.
Na dystansie 70,2km, w którym udział wzięło 33 strażaków, województwo lubuskie reprezentował nasz kolega Marek WALENDZIK, który zajął 8 miejsce (klasifikacja OPEN) a w swojej kategorii wiekowej M4 - PIERWSZE miejsce! Gratulujemy Naszemu Mistrzowi i życzymy dalszych sukcesów!

Na dystansie 46,8km, w którym wzięło udział 12 strażaków, województwo lubuskie reprezentował Maciej IWKO - KW PSP w Gorzowie Wlkp., który zajął I miejsce!!! Serdecznie gratulujemy!!!

Wśród uczestników zawodów znaleźli się również gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz, komendant główny PSP, jego zastępca nadbryg.

Marek Kowalski oraz złoty medalista olimpijski w łyżwiarstwie szybkim z Soczi Zbigniew Bródka. Kolarze mieli do pokonania jeden z najtrudniejszych podjazdów w Europie - szczyt „Prabaka”, podjazd o nachyleniu 14 stopni.

Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej woj. lubuskiego jako jedyni strażacy z Polski reprezentowali formację i nasz kraj na arenie europejskiej w kolarstwie szosowym i MTB podczas tegorocznej, piątej już, edycji "Europejskich Igrzysk Służb Mundurowych" (European Police & Fire Games), które odbyły się w dniach 12-20 lipca 2014 r. w Brukseli.

Po zaciętej rywalizacji z zawodnikami z Niemiec, Rosji, Czech, Hiszpanii, Portugalii, Francji, Belgii, Holandii, Ameryki oraz Japonii zajęli oni wysokie pozycje medalowe w poszczególnych konkurencjach. W kolarstwie górskim, w wyścigu na specjalnie przygotowanej trasie, po 5 okrążeniach i łącznym przejeździe 25 kilometrów, srebrne medale w swoich kategoriach wiekowych wywalczyli: Iwko Maciej (KW PSP Gorzów Wlkp.), Suszczyński Robert (KW PSP Gorzów Wlkp.), Wojtczak Karol (KP PSP Strzelce Kraj.).
W kolarstwie szosowym, w wyścigu ze wspólnego startu, po pokonaniu 40-kilometrowego dystansu, brązowy medal wywalczył Karol Wojtczak. Maciej Iwko i Robert Suszczyński zajęli 4. miejsce, Marek Walendzik (KM PSP Gorzów Wlkp.) zajął 5. miejsce, a Sebastian Świstel (KM PSP Gorzów Wlkp.) uplasował się na 10. pozycji.

Wszystkim zawodnikom należą się wielkie brawa i wyrazy uznania!
Gorąco gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!