Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim
 

ogn. Żarek zaprasza do salki edukacyjnej „OGNIK”

ogn. Żarek zaprasza do salki edukacyjnej „OGNIK”

Komenda Główna Straży Pożarnej

Komenda Główna Straży Pożarnej

Komenda Wojewódzka PSP
w Gorzowie Wlkp.

Komenda Wojewódzka PSP w Gorzowie Wlkp.

Czad i ogień
Obudź czujność!

Kampania Ogień i czad

Bip KM PSP Gorzów Wlkp.

Odwiedzający stronę:
 - zalogowani: 0
 - goście: 0

 

Aktualności


Polsko - niemieckie ćwiczenia z ratownictwa wodno - nurkowego i ekologicznego - Kienitz 2014

111.jpgW dniu 12 lipca 2014r. na terenie niemieckiego portu rzecznego w miejscowości Kienitz odbyły się polsko - niemieckie ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodno – nurkowego i ekologicznego.

Scenariusz ćwiczeń przewidywał transport oleju napędowego w beczkach barką rzeczną do portu. W wyniku gwałtownego manewru zatrzymania barki nastąpiło przemieszczenie czterech beczek z niebezpieczną substancją z pokładu barki do rzeki. Obecna na miejscu zdarzenia Policja Rzeczna wezwała Techniczną Służbę Ratowniczą(THW), która po rozpoznaniu sytuacji, niezwłocznie poprosiła o pomoc Państwową Straż Pożarną z Gorzowa Wlkp., posiadającą Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno–Nurkowego.
Strona niemiecka rozłożyła na całej szerokości rzeki elastyczną zaporę olejową, zapobiegającą rozprzestrzenianiu się substancji ropopochodnej w przypadku jej wycieku. Polscy nurkowie ze specjalistycznej grupy, asekurowani przez ratowników z Niemiec, wydobyli beczki z wody i po ich zabezpieczeniu, przetransportowali je na brzeg.
Wspólne ćwiczenia międzynarodowe miały na celu wymianę doświadczeń z zakresu zapobiegania i likwidowania skutków katastrof lub klęsk żywiołowych na terenach przygranicznych.


Andrzej Węsierski

16-07-2014, 13:07:37


powrót

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim
Copyright © 2009 KMPSP Gorzów Wlkp.